ایکوم

استعفا رئیس شورای جهانی موزه‌ها

استعفا
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵ | کد مطلب: ۵۷
استعفا رئیس شورای جهانی موزه‌ها
سوای اکسوی که از سال ۲۰۱۶ به عنوان رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) مشغول فعالیت بود، به تازگی از سِمت خود استعفا کرد.
بخش های مهم خبر
  • استعفا آکسوی، رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها در حالی مطرح شده است که موزه‌های جهان به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چندماهه در بیشتر مناطق جهان با شرایط جدید و دشواری روبه‌رو هستند.
اسکان نيوز: در پیام خداحافظی که از سوی «سوای آکسوی» در سایت شورای بین‌المللی موزه‌ها منتشر شده آمده است: «با این پیام می‌خواهم استعفا خود را از سِمت ریاست ایکوم (شورای بین‌المللی موزه‌ها) اعلام کنم. انگیزه‌هایم را برای گرفتن این تصمیم پیش از این و در نامه‌ای مورخ ۱۹ ژوئن ۲۰۲۰ به هیات اجرایی ایکوم اعلام کرده‌ام. خدمت کردن
هنوز دلایل اصلی کناره‌گیری «سوای آکسوی» از ریاست شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) اعلام نشده است.
به ایکوم در جایگاه‌های مختلف و به عنوان رئیس و جزئی از این دنیا عظیم بودن یکی از بزرگترین افتخارات زندگی من است. خوشحالم که بگویم در طول دوران حضورم در ایکوم از تمامی این ارزش‌ها دفاع کرده‌ام و معتقدم کناره‌گیری من به رشد درونی سازمان کمک می‌کند. تکرار می‌کنم که ریاست برای من یک جایگاه نیست بلکه یک نگرش است و صمیمانه امیدوارم تصمیم من در جهت مصالح ایکوم باشد که تعهد من به آن تا همیشه باقی خواهد ماند. 

سوای اکسوی که از سال ۲۰۱۶ به عنوان رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) مشغول فعالیت بود، به تازگی از سِمت خود استعفا کرد.

استعفا آکسوی، رئیس شورای بین‌المللی موزه‌ها در حالی مطرح شده است که موزه‌های جهان به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چندماهه
موزه‌های جهان به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی چندماهه در بیشتر مناطق جهان با شرایط جدید و دشواری روبه‌رو هستند.
در بیشتر مناطق جهان با شرایط جدید و دشواری روبه‌رو هستند. 

براساس مطالعات جدید شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) و یونسکو که نتایج آن همزمان با روز جهانی موزه‌ها (۱۸ می) منتشر شد، ۹۰ درصد از موزه‌های جهان (۸۵ هزار موزه) به سبب شیوع ویروس کرونا در چند مدت اخیر درهای خود را به سوی بازدیدکنندگان بسته‌ بودند و تخمین زده می‌شود ۱۳ درصد از موزه‌ها به سبب زیان‌های مالی سنگین در خطر تعطیلی همیشگی قرار گیرند.

ایسنا نوشت، هنوز دلایل  اصلی کناره‌گیری «سوای آکسوی» از ریاست شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) اعلام نشده است.