کرونا در جهان؛ از رکورد زدن آمار ابتلا در آمریکا تا بازگشت بحران دستمال کاغذی به استرالیا

شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۴۳ | کد مطلب: ۶۶
کرونا در جهان؛ از رکورد زدن آمار ابتلا در آمریکا تا بازگشت بحران دستمال کاغذی به استرالیا
کرونا در جهان؛ از رکورد زدن آمار ابتلا در آمریکا تا بازگشت بحران دستمال کاغذی به استرالیا


اسکان نيوز: اولین هواپیمای تجاری به مقصد شهر پورتو در پرتغال، بامداد روز جمعه از فرودگاه اورلی به پرواز درآمد. 

اما همزمان، مدیر شرکت فرودگاه‌های پاریس از حذف تعدادی از شغل‌ها در این شرکت به دنبال بحران شیوع کرونا خبر داد. این در حالی است که شرکت ایرفرانس-کی‌ال‌ام روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای از کمک ۳/۴ میلیارد یورویی دولت هلند به این شرکت برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا خبر داد.

در آمریکا نیز قرار است روسای شرکت‌های اصلی هواپیمایی این کشور روز جمعه در نشستی در کاخ سفید درباره مشکلات مربوط به شیوع کرونا مذاکره کنند.

اما بحران کرونا در آمریکا همچنان نگران‌کننده است. فرماندار تگزاس روز پنج‌شنبه به دنبال افزایش موارد ابتلا در این ایالت، روند کاهش محدودیت‌ها را متوقف کرد. این ایالت بزرگ آمریکا از روز اول ماه مه روند کاهش محدودیت‌ها را آغاز کرده بود.

بر اساس ارقامیکه دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرده، آمار روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا رکورد جدیدی ثبت کرده و در روز پنجشنبه نزدیک به ۴۰ هزار مورد جدید ابتلا شناسایی شده است. بر اساس گزارش‌ها موج جدید ابتلا از اوج ثبت‌شده در ماه آوریل فراتر است.

همچنین آمار قربانیان در کشورهای آمریکای لاتین همچنان روز افزایش است. سازمان بهداشت جهانی هشدار داد هنوز این کشورها از نقطه اوج شیوع کرونا عبور نکرده‌اند.

در استرالیا، در پی هجوم دوباره مردم برای خرید دستمال توالت، فروشگاه‌های این کشور بار دیگر محدودیت‌هایی را برای فروش این کالا وضع کردند. 

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا با انتقاد از این رفتار مردم اعلام کرد که افزایش موارد ابتلا به کرونا در دومین شهر بزرگ استرالیا، نتایج مثبت مبارزه این کشور با کرونا را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. طی ۲۴ ساعت گذشته، شناسایی ۳۰ مورد جدید از ابتلا به کرونا در شهر ملبورن گزارش شده است.

این در حالی است که شیوع کرونا در روسیه در حال کاهش است. بر اساس آمار رسمی ارائه شده در روز جمعه، طی شبانه‌روز گذشته فقط ۶۸۰۰ مورد جدید از ابتلا گزارش شده که پایین‌ترین میزان از اواخر ماه آوریل تاکنون است. 

همچنین در همین فاصله، ۱۷۶ نفر دیگر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند. در مجموع ۸۷۸۱ نفر در روسیه به دلیلابتلا به کرونا جان باخته‌اند.

در بریتانیا نیز همزمان با هجوم مردم این کشور به سواحل، دولت روز جمعه از مردم خواست که مقررات فاصله‌گذاری فیزیکی را رعایت کنند. 

کریستین لاگارد، رییس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده اقتصاد منطقه یورو از نقطه اوج بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا «احتمالا عبور کرده است». 

با این حال، لاگارد روز جمعه در یک کنفرانس اضافه کرد بازگشایی اقتصادی کامل نخواهد بود و وضعیت اقتصادی آینده را تغییر خواهد داد.

با وجود کاهش محدودیت‌ها در اروپا، همچنان برخی از کشورهای این قاره با بحران مواجه‌اند. روز جمعه اعلام شد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اوکراین به بالاترین میزان خود رسیده و طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۱۰۰ مورد جدید شناسایی شده است.