روزنامه‌نگاران ایران ابراز ندامت آنلاین:

گزارشگران بدون مرز به "تواب سازی آنلاین" در ایران انتقاد کرد

به اعتقاد این سازمان
شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۹ | کد مطلب: ۷۲
گزارشگران بدون مرز به "تواب سازی آنلاین" در ایران انتقاد کرد
گزارشگران بدون مرز فشار بر روزنامه‌نگاران ایران برای ابراز ندامت آنلاین را محکوم کرد. به اعتقاد این سازمان، "تواب‌سازی آنلاین" جمهوری اسلامی برای واداشتن روزنامه‌نگاران و فعالان شبکه‌های اجتماعی به سکوت صورت می‌گیرد.
سازمان گزارشگران بدون مرز روز پنجشنبه، پنجم خرداد (۲۵ ژوئن) بیانیه‌ای با عنوان "تواب سازی آنلاین، روش تازه سرکوب در جمهوری اسلامی ‌ایران" منتشر کرد.
 
بر اساس این بیانیه در روزهای اخیر شماری از روزنامه‌نگاران و نویسندگان و کنشگران حقوق بشر در شبکه‌های اجتماعی از انتشار نظرات خود  ماه‌های گذشته به ویژه درباره دادگاه فعالان زندانی محیط زیست، ابراز تاسف کرده و پوزش خواسته‌اند. 

بنا بر اطلاعاتی که گزارشگران بدون مرز گردآوری کرده، "ابراز ندامت‌های" آنلاین در پی احضارهای سپاه پاسداران یا تهدید به بازداشت انجام شده‌اند.

در بیانیه این سازمان حقوق بشری تاکید شده است که "فشار" بر روزنامه‌نگاران و "تهدید" آنها از جانب سپاه پاسداران، به منظور واداشتن آنها به سکوت انجام گرفته است.
در این راستا ازسه روزنامه‌نگار نام برده شده است.

مژگان جمشیدی روز  ۲۵ خرداد ماه در صفحه توییتر خود نوشته است، به رای دادگاه محیط زیستی‌ها در ابان ۹۸ احترام می‌گذارد. او پیش‌تر به این رای انتقاد کرده بود.

چند عضو بنیاد میراث پارسیان در ماه‌های آبان و بهمن به "اتهام جاسوسی" محاکمه و به چهار تا ده سال زندان محکوم شده بودند. این اقدام حکومت ایران موجی از انتقادهای مدافعان حقوق بشر و فعالان اجتماعی را برانگیخت.
مرجع: ایران